...
Ładowanie strony

Nie zapominamy.  Nadal pomagamy.

 

Jak wyglądają finanse Fundacji?

Sytuacja wygląda tak. Mamy bardzo ciężką sytuacje materialną, pomoc zwierzętom z Ukrainy kosztowała nas więcej niż mogliśmy sobie to wyobrazić. Przerosła nas i jednocześnie zadłużyła.

Nie zapominaj, że nadal pomagamy, u nas tutaj, na swoim podwórku.

Mieliśmy na chwilę obecną zaprzestać pomocy zwierzętom z zagranicy, z prostej przyczyny – brak wpłat na ten cel.

 

A co można powiedzieć o sytuacji za granicą?

Ludzie w Polsce i na świecie już się przyzwyczaili do wojny, wrócili do swoich spraw.

Wojna z powrzechniała.

Już się o niej nie mówi na przystankach. Nie wspomina w domu, czy też w pracy.

Ale nie zapominajmy, że ona nie zniknęła. Jest nadal. Ludzie i zwierzęta przeżywają tam horror. Obrazy wojny wypieramy z głowy. I dobrze, nie możemy przecież żyć cały czas pod presją,  w ciągłym zastraszeniu i strachu o jutro.

Ale fakt jest faktem – wojna trwa nadal. I to tuż za naszą granicą.

 

Czy można coś z tym zrobić?

W piątek odbieramy telefon. Tak z Ukrainy. Pilnie potrzebna pomoc. Co zrobić? Przecież już nie mamy jak. Po zapłaceniu FV na koncie w banku nie wiele zostanie. A przecież tutaj też są bezdomne głodne koty czy psy które potrzebują karmy i pomocy. Są jeszcze zwierzęta z poprzedniej akcji ratunkowej.

Nie poddajemy się. Szukamy rozwiązania. Udało się. Po rozmowach z weterynarzami możemy odroczyć terminy płatności.

 

Działamy?

 – tak działamy operacja się rozpoczyna.

Schronisko w Łucku na Ukrainie potrzebuje naszej pomocy. Leki, karma, żwirki itd. Tam są to rzeczy nie do zdobycia. Zbieramy się, jedziemy z darami. A to wszystko kosztuje. Nawet paliwo na drogę. Ale jedziemy pomagamy wraz z innymi członkami innych organizacji.

Pięknie, ale przecież FV nie znikną. Są tylko odroczone. I w całej tej sytuacji znajdujesz się Ty. Najważniejsze ogniwo całego procesu pomocy. To dzięki Tobie możemy robić to co robimy. Jechać tam z narażeniem życia. Dziękuję, bo to dzięki Tobie jest możliwe. Nigdy nie wiadomo co tam zastaniemy. Co tak naprawdę się stanie. Przyjedziemy sami czy ze zwierzętami. Czy starczy darów z którymi tam jedziemy? Granica, czy nas wpuszczą, czy mamy wszystkie dokumenty i pozwolenia? Pytań jest więcej niż odpowiedzi.

Skoro już tutaj jesteś to zrób jeszcze jeden wysiłek i kliknij w ten wielki czerwony przycisk i działaj.

Prawdopodobnie to będzie Twój najpiękniejszy dzień od dłuższego czasu. A na pewno będzie to najpiękniejszy dzień dla kotów i psów które właśnie ratujesz i nie pozwalasz im zginąć z głodu.

Jesteś wielki. Nie zapominaj o tym.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.